Rezultati memoriala

Nedelja, 25.05.2008 - Slavkov memorial 2008

Leta 1978 se je v španskih hribih smrtno ponesrečil Slavko Mertelj član Alpinističnega odseka Planinskega društva Gozd Martuljk. V spomin na njegovo aktivno in prizadevno delo v društvu so že leta 1979 organizirali prvi Slavkov memorial: tekmovanje v veleslalomu pod Špikom. Zaradi pomanjkanja snega smo Slavkov memorial organizirali leta 2001, t.j. bil 14. Slavkov memorial, v letu 2007 smo naše člane odpeljali na Prisank.

Letos pa je bila narava bogata s snegom v višinah in smo tako lahko organizirali Slavkov memorial prav na 30. obletnico smrti.

Tekme se je udeležilo 19 članov našega in sosednjih planinskih društev ter GRS. Vsi so tekmovali v eni kategoriji in na srednji čas. Prvim trem, ki so se najbolj približali srednjemu času smo podelili pokale, dva najmlajša, ki sta se tudi udeležila smučanja pod mogočnim Špikom pa smo čestitali z medaljami.

Vrstni red:
1. Luzar Gusti
2. Mertelj Janez
3. Vidmar Dušan
4. Oitzl Niko
5. Mohorič Miha
6. Macun Eva
7. Mertelj Sara
8. Hlebanja Nina
9. Robič Andre
10. Robič Mirko
11. Robič Branko
12. Kopavnik Jože Otrok
13. Kopavnik Marko
14. Hlebanja Roman
15. Robič Anže Otrok
16. Žemva Andrej
17. Klokočovnik Ivan
18. Hlebanja Alojz
19. Noč Miha

Ob lepem sončnem vremenu je dan hitro minil, člani PD GM pa smo bili zadovoljni, saj smo tako lahko počastili obletnico smrti našega aktivnega, mladega člana, ki je imel rad šport, hribe, plezanje in bi bil vesel vseh letošnjih obiskovalcev.

Po strmi poti do Bivaka pod Špikom je prišlo tudi veliko domačinov in članov, ki so si prišli ogledat tekmo in spodbujat tekmovalce.