Špik

Na sobotno zgodnje jutro se je zbralo lepo število članov našega društva in izven. Z osebnimi avtomobili smo se odpeljali proti Vršiču in kaj kmalu zavili z glavne ceste na parkirišče. Še v mraku smo se odpravili mimo Malega Tamarja do Koče v Krnici, kjer smo napravili prvi krajši postanek, za kaj daljšega pa ni bilo časa, saj nas je čakala nekajurna vzpenjajoča se pot na Špik. Da pa ni bil samo izlet, sta markacist Marko in vodnik Gusti poskrbela tudi za vzdrževanje poti in markacij. Prijetno s koristnim. Na zahtevnih koncih poti so nameščene jeklenice. S tem je za varnost odlično poskrbljeno. Udeleženci so poskrbeli tudi za svojo varnost. Seveda brez čelad ni šlo. Vreme nam je bilo celo pot naklonjeno. Sonček je posrbel za toplino, preden smo se povzpeli na sam vrh, kjer smo bili deležni mraza in megle. Občasno so se meglice le pretrgale in smo lahko pokukali proti domači vasi. Vendar samo za kratek čas. Ob povratku pa so se meglice razkadile in nas je sonček zopet grel celo pot do dna.

Zahvala skrbnima vodnikoma Tonetu in Gustiju, ki sta celo pot poleg varnosti skrbela tudi za dobro voljo in polno mero smeha.

Fotografije so prispevali člani Tadeja Zupančič, Drago Kotnik in Dušan Juko.

Več o akciji si lahko ogledate na Facebook-u

Razor Utrinek Vodnik Gusti
Čas za počitek in beleženje utrinkov Utrinek Utrinek
Pogled na sosednji breg Utrinek Utrinek