Zadnja novica

Planinsko društvo Gozd Martuljk
vabi na pohod

na Stol (2236 m)
po zavarovani poti iz avstrijske strani

Odhod: v soboto, 04. 8. 2018 ob 5. uri izpred penziona Špik v Gozdu Martuljku.

Kratek opis: z osebnimi avtomobili se bomo odpeljali čez Korensko Sedlo do izhodišča Trate (Johannsenruhe 1220 m). Od tu nas bo pot vodila v smeri Celovške koče nato pa po melišču do vstopa v plezalni del poti proti Stolu. Vračali se bomo preko sedla Belščica do Celovške koče, ter do izhodišča Trate. Tura je tehnično zahtevna do zelo zahtevna, potrebna je dobra kondicija – zavarovana pot.

Čas hoje: cca od 8 – 9 ur od tega za vzpon 3 – 4 ure.

Obvezna oprema: Čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet, uponko HMS, brezkončni trak 1,20m (za izdelavo popkovine) pohodni čevlji z dobrim profilom, zložljive palice, prva pomoč, obleka primerna vremenu, zaščita proti soncu in vetru, malica in zadosti pijače v nahrbtniku. Osebna izkaznica in planinska izkaznica s plačano članarino.

Prijave: do petka, 03. 8. 2018 na tel: Majda 051 336 635 in Dušan 041 265711

Ob prijavi navedite ali ste pripravljeni peljati z lastnim avtom. Vsak hodi na lastno odgovornost. V primeru nepredvidenih razmer si vodnika pridružujeta pravico do spremembe ali odpovedi ture.

Vljudno vabljeni!